جستجو

آموزش دوخت پرده

آموزش دوخت پرده
موارد مهم برای دوخت پرده
• نوار پرده خود را انتخاب کنید.
• جنس و طرح پارچه پرده خود را مشخص نمایید.
• یکی از مهمترین موارد برای دوخت پارچه محاسبه کردن متراژ پرده می باشد.
• در ابتدای کار طول و عرض مکانی که پرده را در آنجا نصب می کنید اندازه گیری کنید.
• به یاد داشته باشید که در پارچه های گلدار یا ساده قسمت ترکی پارچه به عنوان قد(ارتفاع) پرده قرار می گیرد و در پارچه پرده حاشیه دار قسمت ترکی پارچه به عنوان عرض پارچه قرار می گیرد.
• اگر پارچه پرده حاشیه دار است پرده را به صورت تخته برش بزنید و بدوزید و به یاد داشته باشید که اگر پارچه پرده ساده یا گلدار است باید از چند تخته برای دوختن و برش زدن پرده استفاده کنید.
• اگر می خواهید از پرده های توری استفاده کنید میزان پارچه باید 2 تا 4 برابر اندازه میله پرده باشد و اگر از پارچه ضخیم استفاده می کنید به یاد داشته باشید باید 2 تا 3 برابر میله باشد.
آموزش دوخت پرده
ما در این آموزش، آموزش دوخت پرده را برای شما آماده کرده ایم، امیدواریم که مورد پسند شما قرار گیرد. پرده ها یکی از ارکان اصلی خانه هستند از این رو اگر می خواهید تغییری جدی و زیبا را در در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید می توانید پرده ها را عوض کنید. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید می توانید دوخت پرده را خودتان انجام دهید. همانطور که می دانید پرده ها انواع مختلفی دارند ولی ما در این مقاله دوخت پرده ساده را به شما آموزش می دهیم چرا که در همه جا از جمله پذیرایی و اتاق خواب ها و غیره قابل استفاده هستند و یکی از راحت ترین انواع پارچه برای دوخت می باشد.

مراحل دوختن پرده ساده
برای خرید تمامی لوازم هنری و خرید چسب ورق طلا با سایت هنری آنلاین همراه باشید. در این قسمت از آموزش دوخت پرده نیازی به الگو ندارید. حالا پارچه را روی سطحی صاف پهن نمایید، اگر سر پارچه شما کج است بهتر است آن را توسط گونیا علامت گذاری کنید و بعدا آن را برش بزنید. حالا بایدتوجه داشته باشید که از قسمت دو سر عرض پارچه ای که قبلا آن را صاف کرده اید طول ترکی قد پرده را محاسبه کنید و آن تخته های پرده را که قبلا علامت گذاری کرده اید به یکدیگر وصل کنید و این خط ها را هم ببرید. حالا آن قطعاتی را که بریده اید دو به دو کنار هم قرار دهید و این قطعات را با فاصله یک و نیم سانتی متری نسبت به قسمت ترکی به همدیگر بدوزید. حالا لبه ترکی که در کنار پرده واقع شده است را به اندازه یک سانت تا بزنید و آن را اتو نمایید و بعد از آن دوباره این قسمت را به اندازه ۲ سانتی متر تا بزنید و آن را اتو نمایید و به یاد داشته باشید که آن را با فاصله ۲ میلی متری از لبه تا شده دوخت بزنید. در این مرحله لبه پایینی پرده را تقریبا یک و نیم سانت تا بزنید و آن را اتو نمایید وبعد از آن این قسمت را دوباره ۱۰ سانت تا بزنید و دوباره آن را اتو نمایید حالا از فاصله ۲ میلی متری از قسمتی که تا زده اید پارچه را شروع به دوختن کنید. حالا بعد از دوختن لبه ترکی که در کنار پرده قرار دارد و لبه پایینی پرده نوبت به دوختن قدی که برای پرده محاسبه کرده اید می رسد، حالا ۱.۵ سانت لبه پایین را به سمت بالا تا کنید و بعد از آن این نقاط را علامت گذاری کنید و این اندازه را در طول لبه پایین به سمت قسمت بالایی چندین بار تکرار نمایید و آن را علامت گذاری نمایید و حالا لبه بالایی را نیز از روی این علامت ها تا بزنید و آن را اتو کنید. به یاد داشته باشید که اگر پرده ای که برای دوختن انتخاب کرده اید نازک است شما به اندازه 1.5 سانتی متر را باید برای زاپاس برای نوار پرده قرار دهید و اگر پرده شما ضخیم است باید 2.5 سانتی متر را برای نوار پرده نگه دارید. به یاد داشته باشید که اگر پرده شما بلند است آن را از قسمت بالایی برش دهید. در این مرحله بایدلبه بالای نوار پرده را به اندازه ۱.۵ سانت پایین تر از لبه آنجایی که اتو کرده اید بگذارید و آن را با سنجاق ثابت نگهدارید. حالا ۲ میلی متر فاصله دهید و از قسمت لبه نوار پرده اقدام به دوخت تمامی لبه های نوار پرده کنید و در این قسمت ابتدا و انتهای دوخت پرده را دوخت معکوس بزنید. پرده شما آماده است، امید واریم که این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. برای تهیه ابزار ساخت زیورآلات دست ساز نیز با ما همراه باشید.

حرف آخر
امیدواریم که این آموزش براتون مفید باشه و بتونین استفاده کنین و خودتون انجام بدین.
ولی اگر هم که زمان و چرخ خیاطی نداشتین میتونین در سایت روژان دیزاین قسمت خدمات، دوخت پرده فرم های لازمه رو پرکنین تا کارشناسان ما باهاتون جهت هماهنگی دوخت و سفارش کارتون تماس بگیرن.

 انواع پرده 

انواع پرده در مجموعه پرده روژان ما قصد دارد در این مقاله درباره ی انواع پرده به شما اطلاعاتی ارائه دهد ،لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید .

 انواع پرده

پرده به عنوان عنصر اصلی در طراحی و دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. استفاده از انواع مدل پرده، زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی خانه را دو چندان کرده و در تنظیم نور داخل خانه بسیار موثر است.

حتی اگر یک بار هم پرده خریده باشید، باید بدانید که پرده ها دنیای متنوعی دارند و هر کدام در رنگ ها و جنس های مختلفی ارائه می شوند و انتخاب از بین آنها باید با دقت و با توجه به عواملی مانند نوع مکان، سلیقه شخصی و … انجام شود.

پرده های بالارونده ی پلیسه

پرده های بالارونده رومی  (شید های رومن)، پرده های بالارونده پلیسه از جنس پارچه ای می باشند که هنگامی که به  بالا میروند چین می خورند و زمانی که پائین می آیند باز می شوند.

انواع پرده ی بالارونده و کرکره ای برای منزل

برخلاف پرده های بالارونده رومی که دارای چین هایی باز هستند، پرده های پلیسه لبه های تیزتری دارند و در هنگامی که جمع شده باشند نمای شبیه به پرده های کرکره ای به وجود می آورد . این پرده ها در طرح ها و رنگ های زیادی هستند و امکان چاپ طرح های خاص روی آنها وجود دارد.

1- پرده تور

پرده تور

انواع پرده

پرده تور (حریر) از آن دسته پرده هایی هستند ،که می توان گفت که همیشه بکار میروند وهیچ وقت از مد نمی افتند. از این پرده ها در دکوراسیون های سلطنتی و در دکوراسیون های مدرن نیز بکار میروند.

این پرده ها زمانی در کنار پرده های بلند قرار می گیرند می توانند بسیار مجلل به نظر برسند. حتی استفاده از آن به تنهایی می تواند  نقش زیبایی آن را در همان سادگی ایجاد کند.

2-پرده چاپی

انواع پرده

انواع پرده

تا چند سال قبل ،از پرده چاپی استفاده  کمی می شد اما جدیدا با بالا رفتن کیفیت  پرده چاپی استفاده از این پرده در مکان های مختلف از جمله منازل، شرکت ها ،ویلا و هتل ها استفاده زیادی میشود .

3- پرده حریر

پرده حریر از جمله پارچه هایی است که از  لطافت و ظرافت بسیاری برخورد دار است . نسبت به سایر پرده ها ، پرده حریر بسیار ساده و سبک است.  بیشترین  کاربرد پرده حریر زمانی است که علاقمندیم از نور طبیعی بیشترین بهره را ببریم و در عین حال جلوه چشم نوازی به پنجره ها بدهیم.

4- پرده زبرا

پرده زیرا

انواع پرده

پرده زبرا  ظاهری به شکل راه را نیز دارد . همان گونه که از نام این پرده مشخص است ظاهر آن شبیه خطوط روی بدن گورخر می باشد . این خط ها افقی هستند و اغلب این خطوط دارای رنگ های متنوع هستند که به طور یکی در میان  تکرار میشود.

پرده زبرا در انواع دستی ،برقی و اتوماتیک وجود دارد. اغلب بیشتر پرده های زبرا  به صورت دستی می باشند . در این صورت ، تنظیمات پرده به صورت دستی است که با استفاده زنجیرها و طناب هایی که کنار پرده قرار دارند، صورت می گیرد.

نوع دیگری از پرده زبرا نیز وجود دارد که برقی می باشد . این نوع پرده با استفاده از  ریموت کنترل می شود. خوب است بدانید که پرده زبرا در نوع اتوماتیک نیزتولید میشود . پرده زبرای اتوماتیک به شکل هوشمند و با برنامه ریزی قبلی وخودکار، نور فضای مورد نظر شما را تنظیم می کند.

5- پرده شید

پرده شید چیست؟

انواع پرده

پرده‌‌های شید از مدل های پرده‌‌های کرکره‌‌ای با صفحه‌‌ای نرم و سبک بافتن می باشد. در اصل پرده شید از یک تکه پارچه سااخته شده است که در یک محور می‌چرخد، پرده شید از بالا به میله پرده یا قاب نیز  متصل می‌‌شود. جنس این پارچه امکان دارد از انواع پنبه، کتان، بامبو، پلی استر، سولیت، پارچه بنر و … به شکل  تک‌‌رنگ و یا طرح‌‌دار نیز  باشد، این نوع پرده‌‌ها به شکل دستی و هم با کمک ریموت قابلیت کنترل و بالا و پایین شدن نیز  دارند.

پرده‌‌های شید در مدل های متفاوت از جمله پرده شید رول، رومن (رومی)، کراواتی (شالگردن)، بالونی و …  نیز وجود دارند؛ از مزایای این پرده می‌‌توان به متنوع بودن  در طرح آن اشاره کرد ، رنگ و مدل، امکان چاپ تصویر دلخواه بر روی پرده، قابلیت مکانیزم اتوماتیک و برقی توسط ریموت کنترل، فیلتر کردن کامل نور، عایق سرما و گرما و کاربرد گسترده نیز اشاره نمود.

6-پرده کتان

پرده کتان مثل هر پرده دیگری برای زیبایی و هم برای حفاظت از حریم خصوصی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد پرده کتان در تمامی اتاق ها از جمله اتاق پذیرایی و اتاق خواب نیز به چشم می آید.

این نوع پرده زیبایی خاصی به هر پنجره ای می دهد و نمای شیک و جذاب به اتاق می دهد، اما از بهترین مزایای این پرده میتوان به دوام آن اشاره کرد . شما میتوانید برای شستن پرده کتان آن را به آسانی در ماشین لباس شویی بی اندازید.

که برخلاف سایر پرده کتان از کیفیت آن کاسته نمی شود.

امروزه پرده کتان یکی از پرکاربردترین انواع پرده پارچه ای در خانه ها می باشد که با توجه به اینکه مزایای آن نسبت به معایب آن بیشتر است و قیمت مناسبی نیز  دارد و به آسانی می توان آن را برای هر پنجره، هر نوع دکوراسیون و هر محیطی نیز  تهیه کرد.

7- پرده مخمل

مخمل كاليفورني آبی

انواع پرده

پرده مخمل  از سطحی براق و صاف برخورد دارد که همین ظاهر متفاوت و خاص آن سبب این شده که پرده مخمل مظهر تجمل به شمار برود. همین نکته سبب این شده بیشترین کاربرد پرده مخمل در دکوراسیون های لوکس و مجلل باشد تا دکور خانه را گرانتر و چشمگیرتر نشان دهد.

بیشترین کاربرد پرده مخمل به عنوان پرده اتاق نشیمن و پذیرایی می باشد چون که این پرده در هر دکوراسیونی این فضا بیشترین تردد را داشته و بهترین ها برای آن نیز  مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به رنگبندی و طرح های متنوعی که پرده مخمل دارد به آسانی می توانید رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگ بوده و آن را یک پله ارتقا دهد.

پرده کرکره چیست؟

پرده کرکره یکی از پرده هایی است که مقدار شدت نور خورشید را تنظیم میکند.  از پرده های کرکره در فضاهای داخلی ساختمان بیشتر استفاده میشود . پرده ها ی کرکره ای به شکل افقی، طراحی می شوند که شما  مشتریان عزیز میتوانید به راحتی آنها را توسط نیروی برق یا مکانیکی به صورت باز، نیمه باز و یا بسته تنظیم کنید. از پرده کرکره ای، علاوه بر کاربردی بودن در محیط های داخلی، میتوان در ایجاد دکوراسیونی شیک و بی نظیرنقش داشته باشد .

وقتی متراژ منزل کوچک باشد، مبلمان  ووسیله های خانه که در آن استفاده می شود. بایداز تزئینات کمی برخورد دار باشد . پرده های کرکره ای برای خانه های کوچک بسیار مناسب است. به  این علت که این نوع پرده ها فقط قاب پنجره را می پوشانند و تزئینات اضافی ندارند.

 پرده آماده چیست؟

انواع پرده

انواع پرده

یکی از ترین پرده ها که امروزه در سرتاسر دنیا استفاده زیادی از آن می شود ، پرده آماده یا پرده پانچی است. منظور از این عبارت پرده هایی هستند. که بعد از دوخته شدن حلقه هایی بر روی آن تعبیه شده و بلافاصله بعد از خرید به راحتی نصب می شوند به همین جهت به آنها پرده آماده گفته می شود

پرده آماده راه حلی مناسب برای خرید زمان و علاوه بر آن انتخابی زیبا و دلنشین برای پوشش پنجره خانه است .

پرده آماده یا پرده پانچی به پرده ای میگویند که علاوه بر تحویل فوری آن (حداکثر ۴ روز) قابلیت نصب فوق العاده راحت دارد،یعنی شما برای نصب پرده لازم به فرد متخصص ندارید ومیتوانید خودتان این پرده را به راحتی نصب کنید. این سبک از پرده به شکل پنلی نیز تولید میشوند .

حرف آخر

شما می توانید برای خرید انواع پرده ها ازجنس مختلف با مجموعه ی ما تماس بگیرید ، می توانید در پیچ  اینستاگرام ما طرحای یشتری را بینید ویا به مجموعه ما تشریف بیارید تا کارکنان ما در خواست های شما را در اسراع وقت پاسخ بدهند.

برای خرید انواع پرده ، نصب و دوخت و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره :    32247198-026

blog-4

راهنمای سبک های حلقه نامزدی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

blog-10

15 نکته در سبک جواهرات که باید بدانید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

Proin elit turpis, mattis nec viverra eu, euismod at velit. Phasellus vel quam quis augue congue scelerisque. Fusce finibus non odio vel viverra. Aliquam condimentum dictum gravida

بازگشت به بالا

سلطانی

پاسخ گوی شما هستیم

سلام به سایت روژان خوش آمدید لطفا روی دکمه زیر کلیک کنید تا از طریق تماس تلفنی با من صحبت کنید.

Powered by WpChatPlugins
محصول به سبد خرید شما اضافه شد